Verde
Verde anasayfa
 
Fabrikamız ve Üretim

Fabrikamız, İzmir'in Torbalı ilçesinde zeytin alanlarının arasında 49000 m²lik arazide 7150 m² kapalı alan içinde en gelişmiş teknolojiyle kurulan tesislerinde üretimini sürdürmektedir. Gerek kurulu bulunduğu bölgedeki gerekse Ayvalık bölgesindeki zeytinliklerden toplanan zeytinleri; 24 saat içerisinde modern ve hijyenik PIERALISI kontinü zeytin sıkım tesislerinde sıkılmaktadır. Günde ortalama 220 ton zeytin sıkılarak, 45 ton zeytinyağı elde edilmektedir.


Yüksek kaliteli Verde Naturel Sızma Zeytinyağları, otomatik filtrelerde tamamen kapalı ortamda ve el değmeden filtre edilerek yer altı seviyesinde sabit klimatize şartlardaki toplam 1500 ton kapasiteli Paslanmaz Krom / Nikel tanklarda depolanmaktadır. VERDE A.Ş. için özel olarak üretilen bu tanklar; azot koruma sistemine sahiptirler. Depolanan naturel yağların okside olmasını ve kendine has aromasının ve tadının korunmasını sağlayan azot koruma sistemi ile Verde Zeytinyağları özenle saklanır.


Verde, asitliği %2nin üzerindeki yüksek asitli rafinajlık yağları ise iki türlü rafinasyon işlemine tabi tutarak rafine yağ elde etmektedir.Rafineri tesisimiz fiziksel olarak 150 ton/gün, kimyasal olarak 100 ton/gün kapasitelidir. Rafineri tesisi yüksek asitli yağları tüketime uygun düzeye getirmek için günümüzün en son gelişmiş teknolojisi olan stript kolon teknolojisi kullanmaktadır.Bu teknoloji sayesinde yağlar çok kısa sürede ve en az sıcaklığa maruz bırakılarak yüksek vakum altında Fiziksel rafinasyon yapılabilmektedir. Bu yağlar Rafine yağ olarak ihraç edilebildiği gibi değişen oranlarda Naturel yağlarla karıştırıp Riviera zeytinyağı olarak gerek iç pazara gerekse dış pazara sunulmaktadır.


Verde, bu amaca uygun olarak gerektiğinde hammadde, gerektiğinde ise Rafine edilmiş yağ depolanmasında kullanılmak üzere çeşitli büyüklüklerde epoksi kaplı ,atmosfere kapalı ve PLC bilgisayar kontrollü toplam 6500 tonluk stoklama tankları bulunmaktadır.Böylelikle toplamda 8000 ton yağ depolama kapasitesi ile hizmet vermektedir.


Fabrikamızın ambalajlama ünitesinde tam otomatik dört hattımız mevcuttur. Cam şişe, pet, teneke, varil dolum hatlarımızın toplam günlük kapasitesi 300 ton/gün dür.Tamamen kapalı hijyenik bir ortamda dolumu gerçekleştirilen ürünlerimiz kalite güvence sistemimizle tüketime sunulmaktadır.


Mevcut kalite kontrol laboratuarımızda, ürün alımı sırasında kalite kontrolleri, kontinü zeytin sıkma tesislerinin numunelerle çalışmalarının denetlenmesi, yağların sevkıyatlarında fabrikaya sevki ve giriş kalite kontrolleri, depolama süresince periyodik ve kapsamlı kontrolleri, proses sırasında üretimin sık aralıklarla kalite kontrolü, final üründe ulusal ve uluslar arası standartlarda uygunsuzluğun tespiti amacıyla kalite kontrolleri, mamul ürünlerin depolanmasında; yardımcı maddelerin ve diğer malzemelerin kalite kontrolleri, kalite sistemi içinde çalışan personelin eğitimlerinin gerçekleştirilmesi, ürün kalitesinin korunması ve geliştirilmesine yönelik araştırma çalışmaları yapılmaktadır.


Üretimin her aşaması girdi yağ ve ambalaj malzemesinden son ürün oluşumuna kadar Toplam Kalite Felsefesi ile çalışan Kalite Güvence Departmanımızca kontrol edilmektedir. Hijyen kurallarına uygun üretim yapılan tesislerimizde ürün kalitemiz Uluslararası Zeytinyağı Konseyi (COI), Avrupa standartları (EC), Türk Gıda Kodeksi ve TSE standartları baz alınarak sağlanmaktadır. Sektörün en gelişmiş laboratuarlarından birine sahip tesisimiz uluslararası standartların istediği tüm analizleri yapabilme kalitesindedir.


Çevre koruma sistemlerine de duyarlı olan VERDE bu amaç için büyük yatırımlar yapmıştır.Bunlar arasında zeytin sıkım ünitesinden kaynaklanan karasuyun çevreye zarar vermemesi için 7000 tonluk sızdırmaz beton havuz yapılarak faaliyete geçmiştir. Ayrıca kimyasal rafinasyondan kaynaklanabilecek atıkların bertaraftı için arıtma tesisimiz çevre koruma sistemine uygun olarak çalışmaktadır.
 

Zeytinyağının Faydaları

Zeytinyağında Duyusal Analiz ve AB Mevzuat Uygulamaları ( ZEYDAM )
Zeytinyağında Duyusal Analiz ve AB Mevzuat Uygulamaları ( ZEYDAM ) (Proje No: 2011-1-TR1-LEO03-25592)

Zeytinyağında Duyusal Analiz ve AB Mevzuat Uygulamaları - DUYURUSU
?Zeytinyağında Duyusal Analiz ve AB Mevzuat Uygulamaları ( ZEYDAM )? ( Proje No: 2011-1-TR1-LEO03-25592 ) isimli projenin uygulanmasından sorumlu kurum ve kuruluşların tüketicinin bilgilendirilmesine yönelik tanıtım çalışmaları ülkemizde başlatılmıştır. T.C. Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı?nın 2011 Hayatboyu Öğrenme Programı LdV hareketlilik programı kapsamında ortağı olduğumuz Long Life Learning ? Leonardo da Vinci ? VETPRO kapsamındaki projemizin başlangıç toplantısı, bizimde dahil olduğumuz yurt içi ortaklarımız (Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği - NECDET KÖMÜR, Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Koop. Birliği - MELTEM ZENGİN, Verde Yağ Besin Maddeleri San. Tic. A.Ş. - NURDAN ÖZKAN), proje yürütme kurulu üyelerimiz ve İzmir Gıda Kontrol Laboratuar Müdürlüğü (GKLM) tadım panel grubunun tamamının katılımı ile ( 17 kişinin ) İzmir Gıda Kontrol Laboratuarı toplantı solonun da Eylül ayında gerçekleştirilmiştir.

Zeytinyağında Duyusal Analiz ve AB Mevzuat Uygulamaları- PROJE SONUÇ BİLDİRİMİ
PROJE KISA TANITIMI

Verde, Ukrayna ve Rusya'ya da girdi 45 milyon dolarlık ihracat hedefi koydu
Türk zeytinyağı, gözünü Rusya ve Ukrayna pazarına dikti. İzmir Torbalı'daki tesislerinde zeytinyağı üreten Verde Besin Yağ, Rusya ve Ukrayna'da temsilcilik açtı, pazarda söz sahibi olmayı hedefliyor...

Copyright © 2008 Verde Yağ, Besin Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Adres: Karakuyu Beldesi - Torbalı İZMİR - TÜRKİYE
Tel: +90 232 866 28 10 (pbx) Fax: +90 232 866 28 09 e-mail: info@olioverde.com.tr
Web Tasarım: Egebilgi