İLETİŞİME GEÇ

PROFESYONEL MUTFAKLARDA DEVRİM

21.12.2021

İhracat Şampiyonu VERDE’den Catering Sektörüne Heyecan Getiren Pirina Yağı Serisi

2020 yılında Türkiye Zeytinyağı İhracat Şampiyonu olan Verde Zeytinyağı, yeni çıkan pirina yağı ürünleri ile yankı buldu. Yıllardır ihracat müşterilerinin vazgeçilmezi haline gelen bu ürünler, nihayet iç piyasa tüketicisi ile de buluşuyor. Özellikle yemekler ve kızartmalarda zeytinyağı lezzetini daha makul fiyatlara yakalamak isteyenlerin çokça tercih ettiği Verde pirina yağları, Türkiye catering sektöründe de bir devrim niteliği taşıyor. Cazip fiyatı ile zeytinyağına uygun maliyetli alternatif arayışında olan firmalara direkt olarak hitap etmek ile beraber, fiyatı ikinci planda bırakıp kalite ve lezzeti ön planda tutan en prestijli mutfakların da yine Verde kalitesi ve lezzeti ile ilk tercihlerinden olacak.

Lezzetli, Makul ve %100 Zeytin Ürünü

%100 zeytin ürünü olan pirina yağları, Verde’nin sahip olduğu en üst düzey rafine teknolojisi sayesinde her işletmenin hatta her mutfağın vazgeçilmezi olacak kalitede ve lezzetteler. ‘Hafif Lezzetler’ ile diğer tüm yağlara nazaran hem daha sağlıklı bileşenler içeren hem de çok daha hafif olan yemekler vaat edilirken ‘Gurme’ ürünü ile de yoğun meyvemsiliği (yüksek oranda Verde Natürel Sızma Zeytinyağı içerir) ile geniş bir yelpazede kullanım alanı sunuyor.

Pirina yağı, zeytinin sıkımından sonra kalan hamurunun tekrar işlenmesi sonrasında rafine edilerek çok hafif bir yağa dönüşen %100 zeytin ürünü yağdır. Yağ asitleri ve trigliserit kompozisyonu olarak zeytinyağı ile birebir aynı olan bu yağlar faydalı bileşen yoğunluğu olarak da zeytinyağından dahi zengindir. Pirina yağının Amerika standartlarında üretimini gerçekleştirebilen tek tesis ise ülkemizde Verde’ye aittir.

Her Mutfağa Hitap Ediyor

Bu kategoride üç ürün çeşidi ile bizleri karşılayan Verde, her damağa ve her tabağa uyabilecek alternatiflerin bulunması ile de öne çıkıyor. Hafif Lezzetler, Yemeklik ve Gurme isimleri ile lansmanı yapılan bu ürünler, yüksek kaliteyi daha uygun fiyatlara arayan yemek firmalarının, otellerin ve birçok işletmenin dikkatini üzerine çekti bile.

Hafif Lezzetler Rafine Pirina Yağı: Verde Yağ, hafif yemeklerin ve kızartmaların sırrı olarak bu ürünü ön plana çıkarıyor. Ülkenin en modern rafine teknolojisine sahip tesiste üretilen rafine pirina yağı, en hafif haliyle ‘Hafif Lezzetler’ tenekesinde sunuluyor. Tat ve kokudan arınmış, hiçbir ağırlığı kalmayan bu yağ ile hem yemekler çok hafif ve lezzetli oluyor, hem de hiç rahatsızlık vermiyor. Bunu sağlarken içerdiği %100 zeytinden gelen faydalı bileşenler ile de vücudumuzun dostu olması ek güven sağlıyor. Verde tesislerinin yüksek teknolojisi sayesinde çok çok yüksek sıcaklıklara ve tekrar tekrar kullanılmaya dayanabiliyor.

Yemeklik Pirina Yağı: Pirina yağı serisinin ilk mensubu olan bu ürün birçok şefin ilk tercihi olmuş durumda bile. Riviera zeytinyağına çok daha makul bir alternatif olan Yemeklik Pirina Yağı, sıcak ve hafif yemeklerin vazgeçilmezi olarak dikkat çekiyor. Yüksek kalitede üretilen Verde Rafine Pirina Yağı’na Verde Natürel Sızma Zeytinyağı ilave edilerek elde edilen, yemeklik, kusursuz bir yağdır. Yüzde yüz zeytinden üretilmesi ve faydalı bileşenleri ile diğer yemeklik yağlardan ayrılmaktadır. Makul fiyatı, sağlık dostu olması ve lezzeti ile tercih sebebidir. Verde, doğru rafine teknikleri ile oldukça hafif, lezzetli bir yağa dönüşen pirina yağının Türkiye’deki en büyük üreticisidir.

Gurme Pirina Yağı:  Dünya’nın en önemli pirina yağı üreticilerinden olan Verde’den meyvemsiliği yüksek, gurme damaklara çok özel bir alternatif… Verde Yemeklik ürününe göre daha yüksek oranda Verde Natürel Sızma zeytinyağı içermesi, hafifliğinin yanında güçlü aroması ve lezzeti ile tüm zeytinyağlılarınızda güvenle kullanabilirsiniz.

Türkiye Zeytinyağı Sektörünün Lokomotifi, VERDE Zeytinyağı

2018 yılında el değiştirmesi sonrası yaptığı yatırımlar ile büyük ses getiren Verde Yağ, yeni ürünleri ile de piyasada kendinden söz ettirmeye devam edecek gibi duruyor. Yıllardır Zeytinyağında İhracat Devi olarak anılan, Türkiye zeytinyağı sektörünün lokomotif firması Verde, geçtiğimiz yıl elde ettiği ihracat şampiyonluğu ve yalnızca zeytinyağı satışları ile İSO500’e girmesi ile hedeflerine bir bir yaklaştığının sinyallerini vermişti. İç piyasada ise 25.yılında marka görünümünü yenilemiş, hem ürünlerinin lezzeti hem de şıklığı ile otoritelerden övgüler almıştı. Verde Zeytinyağı yeni yıla ise pirina yağı serisi ile her bir mutfağa hitap edecek şekilde ürün yelpazesini genişleterek girmiş oluyor. Bunun yanında ise ürün portföyünü hem sofralık zeytin serisi ile hem de zeytinyağlı kozmetik ürünleri ile de yakın zamanda genişleteceği gelen haberler arasında dikkat çekici olanlar olarak göze çarpıyor.

DİĞER HABERLER & DUYURULAR

Verde
Verde Yağ adından söz ettirmeye devam ediyor. Firma sahibi olan TRK Group, Türkiye’n
Verde
Yenilenen imajıyla Verde, 25.yıl dönümünü kutlamaya hazır. 1996 yılında kuru
Verde
Verde Yağ yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Türkiye’de zeytinyağı depolama kapasit
Verde