İLETİŞİME GEÇ

VERDE Yağ Besin Mad. San. Ve Tic. A.Ş. 1996 yılında İzmir, Torbalı’da kurulmuştur. Zeytinyağı sektörüne adım atılan ilk yıllarda Verde markasının İtalya'dan 49 yıllığına tescil ettirilmesi Verde'nin zeytinyağı sektöründeki hedefinin açık bir göstergesidir.

Verde, kurulduğu yıldan itibaren, ticari alanda etkinliğini devamlı surette arttırmıştır. TRK Group’un 2018 yılında satın almasıyla daha da güçlenen firmaya dört dönem yatırım yapılmıştır. İlk kuruluş yatırımı sadece sıkım ve dolum üzerine idi. İkinci yatırım rafine, üçüncü yatırım modernizasyon, dördüncü yatırım ise kapasite artırımıdır. Şu andaki teknolojisi ve kapasitesi ile dünya üzerindeki en gelişmiş teknolojilere eşdeğerdedir. Verde, Türk, İtalyan, Alman ve İsveç teknolojisi kullanmaktadır. Verde, teknolojik yatırımlara paralel insana yatırıma da çok önem veren, bilgi birikimi anlamında da çağa paralel bir firmadır.

Verde, Türkiye'de zeytinyağını cam şişeye koyan ilk firma olup, erken hasat sızmasını ilk kez tüketici beğenisine sunan yenilikçi farklılık arayışında olan bir markadır.

Akdeniz lezzet geleneğinin devamı olan Verde; daima hijyene, kaliteye ve sağlığa önem vererek gerek iç pazarda gerekse dış piyasalarda marka güvenirliliğini pekiştirerek gelişimini sürdürmektedir.

Verde, insana, çevreye ve teknolojik yeniliklere olan saygısı nedeniyle sürekli gelişime önem veren, inceleyen, eleştiren ve kendisini devamlı yenileyen bir yapıya sahiptir.

Sahip olduğu teknolojik üstünlüğü, modern yönetim sistemleri ve nitelikli personeli ile destekleyen Verde, şirket yapısının bütün dinamiklerini etkin şekilde kullanarak, çağın gerektirdiği hız ve özenle müşteri memnuniyetini sağlamayı hedeflemektedir.

Kuruluşumuz ticari sicilinde belirtilen hizmetleri için gerekli ilişkileri ve ihtiyaçları üst seviyede bir disiplin anlayışı ile karşılamak amacı ile yönetim ve organizasyon prosedürlerini oluşturmuş, bilgi ve tecrübeyi hayata geçirme konusunda uzmanlaşmıştır.

Verde'nin Türkiye pazarındaki hedefi, tüketim miktarlarını artırmak, kaliteli ürünlerini piyasaya sürmek ve zeytinyağında farklılık sunarak tüketici beğenisini kazanmaktır.  

Verde'nin dış pazar hedefi, zeytinyağı tüketen ülkelerde Türk firmalarla rekabet etmek değil kendisine ve Türk zeytinyağına yeni pazarlar açmak, yani zeytinyağı üreten diğer ülkelerdeki firmalarla rekabet etmektir. Zeytinyağı ile yakın zamanda tanışmış veya tanışmakta olan pazarlarda kendisine ve Türk zeytinyağına pazar aramak ve gelişen ve büyüyen Türk zeytinyağını tanıtmak, Türk zeytinyağının üretim miktarının büyümesi oranında dış pazarlarda aldığı payı korumak ve her geçen gün daha katma değerli ürün satmak ve marka yaratmaktır. Verde, bu hedeflerine pazarın içinde olarak ulaşabileceğine inanan bir firmadır.

 

Verde, Türk gıda endüstrisinin önde gelen firmalarından biri olup, İstanbul Sanayi Odası'nın 2005 yılı "Türkiye'nin ilk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" listesindeki yerini almıştır. Toplam cirosunun %85'ini Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya, İspanya, İtalya, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Fas, Malezya, Japonya, Çin'e gerçekleştirmiş olduğu ihracatla sağlıyorsa da İç pazarda da %16 Pazar payına sahiptir.

Misyonumuz

Ülkenin önde gelen yerli zeytinyağı üreticisi olarak, profesyonel ekibimizle ilke ve değerlerimizden şaşmayarak, zeytinin sıkımından başlayan tüm operasyonu idame ettirip en kaliteli ürünleri tüketiciye sunmak ve ülke zeytinyağı ihracatına yön vermek

Vizyonumuz

Faaliyet göstermekte olunan zeytinyağı sektöründe, ileri görüşlü ve dinamik yaklaşımlarla yalnızca satış sürecinde kalmayıp katma değerli ürünler geliştirmek, yenilikçi tutum sergileyerek ilkleri başarmak, sektördeki en değerli markaları geliştirmek; zeytinyağı seköründe yalnızca Türkiye’nin değil, Dünya’nın en büyük üretici ve ihracatçısı olmak

Verde